0
Your Cart is Empty

Kıbrıs Rent A Car Kiralama Şartları

Araç Kiralayabilme Şartları

Öncelikle 25 yaş üzeri olmanız ve en az 4 yıllık sürüş ehliyetine sahip olmanız gerekmektedir.

KKTC vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve KKTC’ye giriş tarihinin 30 günden daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 30 günden daha uzun süredir KKTC’de bulunan müşterilerimizin araç kiralayabilmesi için KKTC sürüş ehliyetine sahip olmaları gerekmektedir.

 

Kapora (Ön ödeme)

Rezervasyon işleminizin onaylanması için firmamız yalnızca 100TL kaporayı talep etmektedir.

 

Akman’s Rent A Car fiyatlarına dahil olan hizmet ve ürünler;

Tüm fiyatlara 500€ Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, 500€’luk kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta kaza halinde olmayan (park yeri, lastik, cam, far) hasarları kapsamaz.
Sınırsız kilometre kullanımı.
Çocuk veya bebek koltuğu
Katma Değer Vergisi.

 

Lütfen Dikkat!

Aşağıdaki hallerde Sigortadan yararlandırma teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zararlar sigorta kapsam dışında kalacaktır;

 • Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkası tarafından kullanılması,
 • Aracın yanlış kullanımdan kaynaklanmayan arızalar şirketimizin sorumluluğundadır. Müşterimizin hizmetine sunmuş olduğumuz araçta çıkabilecek bir arızada ofisimizle irtibat kurması gerekmektedir.
 • Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi ve benzeri diğer durumlar),
 • Aracın döşemesinde meydana gelecek yanıklar, yırtıklar ve lekeler,
 • Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller),
 • Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
 • Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
 • Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
 • Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
 • Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 24 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması, Aracın çalınması durumunda firmaya bilgi verilmemesi ve orijinal anahtarının teslim edilememesi.
 • Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
 • Kira sözleşmesinde belirtilen süre dışında meydana gelen kaza ve hasarlar,
 • Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir.
 • 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.

Ek kurallar;

 • Kiralayanın yazılı izni olmaksızın araçlar KKTC sınırları dışına çıkarılamaz.
 • Araçların geriye tesliminde 2 saate kadar olan geçikmelerde ek ücret alınmamaktadır. 2 saati geçen gecikmeler 1 tam gün olarak hesaplanmakta ve gün farkı tahsil edilmektedir.
 • Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların yasa dışı durum ve kullanımlarda resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.
 • Sözleşme bitiş tarihinden önceki araç dönüşlerinde, sözleşme üzerinden ödenen vergi (KDV) ve sigorta bedelleri nedeniyle, ödenen ücret geri iade edilmez.

Araç kiralama fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler.

 • – Lastik, Cam, Far Sigortası (LCF)
 • – Muafiyetli Kaza Sigortası (MKS)
 • – Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortası
 • – Yakıt

 

Akaryakıt fiyatlarımıza dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Araçlarımızda benzin deposu ikaz ışığı yanmayacak şekilde bir miktar yakıt ile müşterilere teslim edilir, Ercan havalimanı çıkışında ilk 1.km’de benzin istasyonu bulunmaktadır, geç vakitte adamıza gelecek müşterilerimiz için bilgileri dahilinde araça yakıt eklenir ve toplam ücrete eklenerek talep edilir. Dönüşte aracı bize teslim ederken içinde bulunan benzinin iadesi yapılmaz.

– İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir.

– Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu ücretsiz olarak sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

– Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

 • Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
 • Dönüş istasyonunun değişikliği
 • Araç grubu değişikliği
 • Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
 • Saat Farkı

Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

 

Rezervasyon Şartları

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Online rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız sizinle iletişime geçerek vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra rezervasyonunuzu kesinleştirecektir.

Ödeme ve kontrat ve işlemleri aracı size teslim ederken yapılır, ödemeyi kredi kartı ile veya nakit olarak yapabilirsiniz. Fatura işlemleride bu esnada gerçekleşmektedir.

Online rezervasyon sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar “Araç Kiralayabilme Şartları”, “Fiyat Koşulları” ve “Site Kullanım Şartları”nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Para Birimi
GBP İngiliz sterlini
× İletişime Geç